BK Baník Most - oficiální stránky klubu

Máme dva Mistry ČR v kategorii U14

Chlapecká složka klubu BK Baník Most má svou chloubu, jsou to Patrik Csesznok a Dominik Dvořák.

Na základě spolupráce s basketbalovým klubem BK Ústí nad Labem jsme pro letošní sezónu půjčili dva hráče našeho klubu do Ústí nad Labem, jehož družstvo kategorie U14 jsi vybojovalo v kvalifikaci o žákovskou ligu právo účasti v této soutěži. Naši hráči byli již od prvních zápasů kvalitní posilou ústeckého celku. V dlouhodobé části Žákovské ligy se tomuto družstvu dařilo a s jednou prohrou obsadilo první místo a vybojovalo si účast na Mistrovství republiky této kategorie.
Ve dnech 24. – 27.4. 2008 proběhlo v Litoměřicích Mistrovství České republiky žáků U14. Turnaje se zúčastnilo 6 nejlepších družstev z celé ČR, mezi které patřil i tým BK Ústí nad Labem. Ústecký tým zastupovali také dva hráči z Baníku Most - Patrik Csesznok (1995) a Dominik Dvořák (1994). Pod vedením trenéra Dominika Feštra hráči vybojovali zlatou medaili a stali se mistry České republiky v této kategorii.
„Dominik a Patrik podávali po celou dobu mistrovství velice dobré výkony,“ hodnotí hráče člen basketbalového klubu v Mostě Vojtěch Csesznok. „Dokázali, že předešlá příprava v mosteckém klubu byla natolik kvalitní, aby mohli chlapci zastupovat náš tým i v nejvyšších soutěžích ČR a je jasné, že oba hráči mají předpoklady k dalšímu výkonnostnímu růstu“ dodává Vojtěch Csesznok.
Právě Vojtěch Csesznok je ten, který má nemalý podíl na úspěchu mosteckých hráčů, protože on poskytoval ten správný servis oběma hráčům.
Takových zapálených rodičů pro správnou věc by basketbalový klub v Mostě jen a jen přivítal.